30 dní veganem

Podobnou partu i myšlenku jste mohli vidět ZDE. Tentokrát si parta čtyř lidi vyzkoušela, jaké to je být 30 dní veganem a co všechno to obnáší. A co vy? Zkusili byste to? Vzdali byste se veškerého masa a mléčných produktů?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 20 lidí, hodnocení: 3,75/5)
Loading…

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor titulků: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Jo, a abych nezapomněl, taky mám blog! Tak se stavte.

Líbilo se ti video? Pošli autorovi páďo na pivo! Jde to přes PayPal:

Komentářů: 8

 1. 0
  0
  Veganství jsem si vyzkoušel na 14 dní, ne z důvodu zabíjení zvířat ale protože delší dobu posiluju a jím hodně masa, mléka, vajec, a už mi z toho bylo blbě, co to vlastně ku*va žeru za věci. Dělám hodně těžkou práci – ruční ohýbač dřeva kde je i strašné vedro, takže hodně bílkovin a minerálů je potřeba. Prvních pár dní mi bylo úplně hrozně, pak jsem si nakoupil věci jako sojové maso, tofu, alpro výrobky (mléko, jogurty) a další. A k tomu jsem bral sojový protein. Pak už jsem se cítil v pohodě, horší byl nákup věcí, v BeBečkách je med, tak nic. Koupím si pečivo, je na tom sýr, tak nic :D Jdeš do obchodě – to nemůžu, ne, ne nemůžu. V restauraci v celým menu nic, bud bramboráky nebo špageti s česnekem, chilli a olejem… Porušil jsem to po týdnu, z lenosti. :) Ale vyzkoušet si to na ten týden doporučuju.
 2. 0
  0
  Takže jíst maso a mléčné výrobky vadí, ale sádlo je v pořádku? WTF? Jinak, maso kvůli zabíjení zvířat pochopím, ale mléko? Dnešní plemena skotu jsou tak vyšlechtěná, že když se pravidelně nedojí, tak u nich vznikají mastitídy a záněty, to znamená, že je u nich dojení dokonce žádoucí. Být vegetariánem a veganem si může dovilit třeba člověk v kanclu, ale určitě ne někdo, kdo vykonává fyzicky náročnou práci. Tam jsou bílkoviny potřeba, a ani luštěniny v sebevětším množství je nedokáží nahradit. Poslední věc, je to každého volba, pokud se k tomu rozhodne člověk dobrovolně, ale nutit to dětem je za prvé nemorální, a za druhé i jistým způsobem ohrožující zdravý vývoj (fyzický i psychický) dospívajícího jedince.
  1. 0
   0
   Mléko nepijí, protože jsou chudinky kravičky celej život udržovány gravidní, aby měly hodně mléka – a to je týrání. To já zase nechápu, proč nejí med. Vždyť ty včely se nijak netýrají. Nebo jo? Abych řekla pravdu, tak ani já, jako „člověk z kanclu“, si nemůžu dovolit být vegetariánem či veganem. Když si dám v horký letní den na oběd studenou mísu zeleninového salátu místo teplýho řízku, tak mám stejně po půlhodině pocit, jako bych nic nejedla. A jdu si dát ten řízek… K těm dětem: Někde jsem nedávno četla článek, kde pediatrička doporučovala dětem 70% veganskou stravu. Co to znamená, o tom můžeme už jen polemizovat. Asi si dáš k obědu 150g steak, k tomu 200g brambor a 150g zeleninové přílohy :D A můžeš tvrdit, že jsi vegan :D
   1. 0
    0
    mam vystudovanej obor živočišná výroba a to s těma gravidníma krávama je pěkná hovadina. a to s těma včelama chápu, když jim vezmete med, tak jo to prachsprostý vykořisťování :D
  2. 0
   0
   S tím sádlem jsem to úplnětaky nepochopil. Ale říká to tam.. „lard“, ta ženská u toho kýve, že ne, tak to možná byl jenom fór nebo nějaký „veganský sádlo z pampelišek“. Nevím.
   1. 0
    0
    Neříkali „lard“ ale „larb“ (podle regionu taky psáno laap), což je takovej salát jihoasijskej. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..