5 mýtů o vesmíru

Na kanálu Life Noggin vám představí pět neprad o vesmíru, které sem tam vystrčí růžky jako zaručená pravda. Něco už určitě znáte, ale o jednom mýtu 100% vědět nebudete.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 19 lidí, hodnocení: 3,95/5)
Loading…

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor titulků: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Jo, a abych nezapomněl, taky mám blog! Tak se stavte.

Líbilo se ti video? Pošli autorovi páďo na pivo! Jde to přes PayPal:

Komentářů: 7

 1. 0
  0
  Já si myslím, že Dark side of the moon si lidé spíš vykládájí jako odvrácenou stranu měsíce, než nikdy neosvětlenou část. Takže si jen pletou pojmy a dojmy, ale to je jen můj názor. Slunce při tý teplotě jiný než bílý být ani nemůže, ale stále není nejteplejší. A u toho zvuku, díky tomu sem měl ve větší oblibě seriál Firefly. Vesmírný scény v naprostým tichu. Ty zbylý dva mýty, o nich jsem nikdy neslyšel.
 2. 0
  2
  Větší hovadinu jsem neslyšel, že je naše slunce bílé? To o teplotě asi daný moc neslyšel, bílé a bílo modré hvězdy jsou obvykle mnohonásobně těžší než Slunce a tak vyzařují bílé až modré světlo – to je jako s kahanem buď máte žlutý plamen nebo modrý. A co ta odvrácená strana Měsíce to je jako vtip? Ani se mi to nechce komentovat, ale během formování naší sluneční soustavy kdy vznikal Měsíc se ustálila jeho rotace, a tak vidíme pouze jen jednu stranu. Nebo někdo z vás kdo koukal na Měsíc si snad všiml nějakých změn? Já tedy pozoruji neustále ty samé krátery.
  1. 0
   0
   S tím Sluncem nevím, ale o tom Měsíci tam říkají, že mýtus je, že si lidi myslí, že jedna strana je pořád ve tmě. To, že na nás kouká jenom jedna strana tam taky říkají (ale že rotuje), jak přesně píšeš.
  2. 0
   0
   S tou odvrácenou stranou to zaobalil tak do divna. Řekl, že není pravda, že Slunce svítí na měsíc jen na jednu část, což pravda je. Jenom my vidíme jednu část, přičemž Slunce svítí v průběhu dnů na všechny. -> ale i tak se nám měsíc před očima trochu mění: https://www.quora.com/Why-do-we-always-see-the-same-side-of-the-Moon-from-Earth viz to druhé videjko. A s tím bílím sluncem mi to přijde taky jako kokotina…
   1. 0
    0
    Tak slunce taky nema 21 000 stupnu…ale to je spatny preklad. 10340 fahrenheit je asi 5750 stupnu celsia, coz odpovida realite. Je to teplota na povrchu. Ve stredu slunce je v milionech. Barvu slunce opravdu ovlivnuje atmosfera. Diky vyzarovane vlnove delce ho vnimame jako zlute,ale ma opravdu vice barvi do bila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..