Adam všechno zničí: Kolumbus byl vrah a blbec

Adam opět bortí zažité mýty. Tentokrát přidává pár vysvětlivek ke Kryštofu Kolumbovi, známému mořeplavci a „objeviteli“ Ameriky.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 28 lidí, hodnocení: 4,54/5)
Loading...

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Taky streamuju.

6 komentářů k “Adam všechno zničí: Kolumbus byl vrah a blbec”

  1. Kolumbus sice neobjevil USA, jelikož ty v té době vůbec neexistovaly, ale objevil Ameriku jako kontinent. Kuba je součástí amerického kontinentu. Sice tam již lidé byli, ale izolovaní, takže ji Kolumbus objevil pro globální civilizaci.

  2. Celá pravda to není. Columbus byl ve své době velmi uznávaný. Je sice pravda, že si myslel, že je svět menší, ale vycházel z výpočtů někoho jiného (v té době byly prostě uznávány dvě teorie). Rovněž byl znamenitým mořeplavcem. Byl to právě on, kdo našel dobrý vítr, který vanul z afrického kontinentu právě směrem k americkému kontinentu. Tento vítr se používal celá staletí.
    Rozhodně bych ho taky nenazýval idiotem za to, že nevěděl, že našel nový kontinent. Už za jeho života se rojili spekulace, že je to asi nový kontinent. Columbus to pořád odmítal, protože byl věřící a v nějakých svatých knihách bylo napsáno, že prostě žádný další kontinent neexistuje. Představa, že by to byl on, kdo zpochybnil svaté texty byla pro něho mučivá.
    K masakru obyvatel.. no.. rád bych řekl, že byl osvícený, ale v té době to prostě, takhle chodilo.. prakticky každý známější mořeplavec má ruce od krve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..