Byt v Tokiu

Měli jsme tu video, které srovnávalo městkou zástavbu v Amerických a Evropských městech. Dnes se podíváme do Tokia, do malinkého bytu s rozlohou osmi čtverečních metrů. Pro srovnání jednopokojový byt v ČR musí mít nejméně 16 metrů čtverečních a předsíň. Nejmenší dvoulůžkové pokoje na studentských kolejích mají 13 metrů čtverečních, ale nepočítaje v to kuchyň a koupelnu. V Japonsku na takovýto luxus není místo. Pokud vás zajímá, jak se v takto malém bytě dá žít, máte příležitost to zjistit.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 19 lidí, hodnocení: 4,42/5)
Loading...

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor: F8

Mám rád lingvistiku a etymologii, architekturu a sem tam zpopularizovanou vědu.

4 komentářů k “Byt v Tokiu”

  1. Osobně když tahle někdo žije, tak se ani nedivím, že je pak v Japonsku tolik sebevražd…

  2. líbí se mi ten minimalismus. v dnešních velkoměstech kde je o místo nouze je ti asi cesta kterou prosazovat do budoucna. ale bydlet bych tam rozhodně nechtěl. cítil bych se jako krysa v pasti.

  3. FEF: Prv som pozrel video a potom som čítal tvoj komentár.. A tiež som mal počas sledovania toho videa pocit, že riadne kecá a dlho to tam nevydrží. Tipoval som, že si do pol roka narazí nejakého texasana alebo austrálčana s veľkou farmou 😀 a pôjde z tej kobky niekam het.

  4. jako video dobrý, ale neupřímný… tady si to tak vychvaluje, že našla co potřebovala a ani ne za měsíc po tom se z toho bytu odstěhovala… navíc prý hledala nové bydlení již po 5 měsíců

    viz https://www.youtube.com/watch?v=7vKj4BROn94

    takže když tohle točili, tak jim spíš měla říct jak ji to tam sere a že už 4 měsíce hledá jiný byt..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..