Mistrovský kousek z jednoduché melodie

Tommy Emmanuel je famózní kytarista, o kterém jsem si musel najít informace až na wikipedii. Jeho YouTube kanál je plný podobného kytarového „drnkání“ (promiňte, mistře), ale tohle video má něco navíc. Ukazuje proces, kdy se vezme jednoduchá melodie a přetaví se v něco parádního.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 35 lidí, hodnocení: 4,71/5)
Loading…

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor titulků: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Jo, a abych nezapomněl, taky mám blog! Tak se stavte.

Líbilo se ti video? Pošli autorovi páďo na pivo! Jde to přes PayPal:

Komentářů: 4

  1. 19
    0
    Koukal jsem, že na wikipedii nepíšou nic o tom, jak jeho unikátní styl vznikl. On první nahrávky jen slýchal z rádia a z desek a netušil, že basovou linku hraje baskytarista. Domníval se, že basovou linii stíhá hrát kytarista k tomu, co hraje. A tak se to jako samouk sám naučil a celé dětství to rozvíjel. Později, když zjistil, že to, co on hraje sám, hrají ve skutečnosti dva lidé, už bylo pozdě – na Tommyho styl už bylo zaděláno a on ho dál vylepšoval. V některých skladbách tak hraje baskytaru, doprovodnou kytaru i sólovou linku najednou a ještě do toho stíhá mlátit do kytary jako do perkusního nástroje, čímž si vyrábí bicí (taky podle toho většina jeho kytar vypadá).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..