Proč byste neměli jezdit pomalu v levém pruhu

Pokud máte řidičský průkaz, tak byste měli vědět, že levý pruh na dálnici slouží především pro předjíždění. To ale neví všichni, protože já se s pár podobnými řidiči setkal, a proto je zde tato osvěta.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 28 lidí, hodnocení: 4,07/5)
Loading…

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor titulků: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Jo, a abych nezapomněl, taky mám blog! Tak se stavte.

Líbilo se ti video? Pošli autorovi páďo na pivo! Jde to přes PayPal:

Komentářů: 8

 1. 1
  0
  Ono je potřeba si uvědomit, že to video je hlavně pro americký diváky, u nás tohle každý zná. Jenže v USA holt jsou jiný silniční pravidla než u nás. Běžně tam platí, že na dálnici můžete (pokud to není upravenou značkou jako ve videu) jet kdykoli v jakémkoliv pruhu. Pak to tam podle toho taky někdy vypadá, vím z vlastní zkušenosti. Ale na druhou stranu to trochu dává smysl, když např. v Kalifornii jsou i dálnice se sedmi pruhy v jednom směru, tak se ty auta aspoň pěkně rozprostřou (i když i tyhle dálnice se dokážou ucpat).
 2. 0
  0
  Tak to Američani objevili Ameriku :-) Ale vážně: např. na Floridě možno jet v levém, pokud jsou v autě minimálně dva (což ve výsledku vede k tomu, že dva důchodci v autě = nejpomalejší auto jede vlevo!!, ale mají na to nárok, tak co vlastně chcete) A pak je tu možnost za příplatek určitými úseky jet extra levým pruhem navíc v podstatě nejrychleji.
  1. 0
   0
   To o čem mluvíš jsou tzv. „carpool lanes“, kde můžou jet jen auta s aspoň dvěma lidmi (někde nejmíň se třemi). Snaží se tím motivovat lidi, aby využívali spolujízdu a nebyli na silnicích jen auta s řidičem. V USA je to celkem běžný a bývá to úplně vlevo na velkých vícepruhových dálnicích. Ale je pravda, že když tam někdo jede pomalu, tak se to často ani moc nevyplatí. :) Extra speciální placené pruhy na dálnících pro ty, co si to zaplatí, jsou pak další zvláštní kategorií… :)
 3. 13
  0
  Každej kdo dojel dál než do vedlejší vesnice, by měl tohle vědět, u nás se pár lidí najde hlavně o víkendu nebo o svátcích, ale v Americe musí být asi peklo řídit, když to vypráví, jako něco co je před lidmi pomalu utajený.
 4. 13
  1
  OMG! Tohle je přece uplný základ ježdění, absolutně nechápu toho vypravěče, že to neznal a ještě se divil..
  1. 1
   3
   Tady to taky moc řidičů nezná. Když vidím, jak jsou nalepení v pravém pruhu, kvetl bych. Navíc čas od času na dálnici fakt spěchám a pak to opravdu vadí. A to, že jedou maximální povolenou rychlostí, neomlouvá. Kdyby předjížděli, budiž, ale oni v něm prostě jedou. A úplně nejhorší je, když tohle začnou praktikovat kupříkladu v Německu. Ale tam tohle alespoň policajti trestají…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..