Proč se ve hrách nesmí používat červený kříž?

Myslel jsem, že červený kříž je takový univerzální symbol pro zdraví/doktory apod., a že to je to prostě univerzální symbol, který se může používat všude. Mýlil jsem se.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 21 lidí, hodnocení: 4,48/5)
Loading...

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Taky streamuju.

3 komentářů k “Proč se ve hrách nesmí používat červený kříž?”

  1. Tak to je dobrá magořina toto. Chápal bych, kdyby ten křížek použili nesprávně. Dejme tomu, když je to použito na nějaké sci-fi healovací pistoli, nebo na lékárničkách, které vás oživí jenom dotykem. Ale na ambulanci, nemocnici nebo na realisticky udělaném balíčku první pomoci?? WTF? Vždyť jim dělají reklamu a vzdělávají svým způsobem o tom symbolu. Díky jejich snažení akorát ztrácí jejich symbol na známosti a prestiži…

    1. PAV1: zase na druhou stranu…. znáš někoho, kdo v dnešní době neví co znamená červený kříž a potřebuje k tomu osvětu od počítačových her ? To už bych to viděl spíš na další z řady ústupků multikulti světa. Právě organizace červeného kříže v muslimských zemích musí používat znak „červeného půlměsíce“ a izraelská záchranás služba má zase „červený krystal“ … bez legrace. Abychm se nakonec nemuseli rozloučit i s matematickým znaménkem plus, který vypadá zrovínka jako kříž.

      1. Neznám, ale taky na to má i trochu podíl to, že se tento znak objevoval všude. Hry, knihy, filmy a samozřejmě realita. Když se všude budou dávat kříže zelené, tak za pár let nejspíš pár lidí začne váhat, jaký je vůbec ten správný znak… Ale jasně teď rozhodně máš pravdu, spíš mi jde o to, že tomuto znaku a sním spojené službě nijak neškodí… Stejně je to totální hovadina a buzerace, si zabrat tak jednoduchý symbol a všem přikázat, že nikde nesmí být.
        Neřekl bych, že multikulti právě v tomto hraje roli. Přece jen ten symbol nezaměňují za krystaly či srpy, takže zákazem červeného kříže by si tímto směrem stejně tyto kultury nijak nepotěšily… Když se bude hra/film/cokoliv odehrávat v končinách, kde je symbol jiný, tak proč ho tam nedat, ale jinak je to konina. Popřípadě ať si tam dají co chtějí, je to jejich produkt a těm kteří tu či onu věc nepřekousnou, tak ať si jdou radši ven čutat s plechovkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..