Zbraně s minulostí

Spojené státy jsou pro držitele zbraní zemí zaslíbenou. Právo nosit zbraň mají i uzákoněné ve Druhé dodatku ústavy. Tahle kampaň jde ale proti zbraním. A neříkejte, že vás nedostala. Jde o jednu z nejlépe hodnocených reklam za rok 2015. P.S. V New Yorku je zákon o nošení zbraní o dost přísnější než v ostatních státech.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (hlasovalo 41 lidí, hodnocení: 3,24/5)
Loading...

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Taky streamuju.

12 komentářů k “Zbraně s minulostí”

 1. Klišé, ale musím.
  Pistole se spouští spouští, zločinu se nedopouští.
  Zbraně nezabíjí, zabíjí lidé a se zbraní je to jen snažší.

  1. To nikdo nepopírá. Tu jde spíš o to, že když umožníš přístup ke zbraním kdejakýmu plebsu, tak tím bezpečný prostředí nevytvoříš.

 2. Zbran je nastroj podobne jako nuz. A nastroj muze pouzit clovek ruzne. Nuz taky nedavame do ruky detem. Pritom je nuz detem pristupnejsi jak zbran a podle mne nebezpecnejsi. Preci jen na vystreleni je potreba dost sily a jeste i ne/spravny smer.

 3. Oh, vynikajúci nápad. Nabudúce by si mohli otvoriť aj iné obchody. Mohli by predávať kuchynské nože s históriou a rozprávať aký je zlý nápad kúpiť si kuchynský nôž, lebo tento jeden vlastnila šialená ženská, ktorá ním ubodala svojho manžela. A prečo zostať len pri tom? Mobilné telefóny s históriou! Pozrite sa, týmto si volali teroristi, ktorí sa odpálili na letisku! Nie, nie, nie… postele s históriou! Aha, predávame posteľ v ktorej 54-ročný muž zneužíval malé deti! A viete čo? Tam v rohu dokonca máme koberec, do ktorého šialený vrah zabalil telo!
  Predsa by ste si nekupovali telefóny, postele a koberce! Veď sa vďaka nim dejú také ohavné veci. Musíme to zastaviť!

 4. Škoda, že neukázali reakce těch ostatních – i takhle to očividně natáčeli nějakou dobu, než sehnali těch aspoň pět, které to dobře „filmově“ dostalo. Mě někdo v obchodě nabídnout skutečně ke koupi některou ze zbraní ze Sandy Hook, tak beru i kdybych zbraň jinak nechtěl – čistě ze sběratelského zájmu (mimoto už prokázala, že funguje).

 5. Parádně manipulativní a dokonce se srdceryvnými příběhy. Řešením není nekoupit, ale používat s rozumem a s uvědoměním. V kombinaci s gunfree zónami to je přímo ráj pro magory, viz zmiňovaný Lanza…

  1. Tak je to samozřejmě aktivistická kampaň, ale v Americe je to s těma zbraněma fakt přehnané. Ale jednoduše to zapůsobí a to se musí nechat. „Používat s rozumem a uvědoměním“ je utopie. Účelem je, aby se ke zbrani nedostal kdekdo a kdykoliv.

   1. Tak zrovna ta citovaná fráze sama o sobě asi utopická je, ale pokud se to zkombinuje s přiměřeným dohledem – např. jako u nás, že běžný člověk má šanci získat zbrojní průkaz po proškolení a složení zkoušky a eventuelně podrobení se psychotestům – tak je to imho naprosto v pořádku.

    Jinak generalizovat problém, že „v Americe je to s těma zbraněma fakt přehnané“ je podle mě blbost. V Americe se zákony o zbraních liší stát od státu, kde sice všude platí federální zákon, ale každý stát či okres si může regulovat (omezovat) zákony podle sebe. Např. v Chicagu jsou pokud vím krátké zbraně zakázané a dlouhé na zbroják a zrovna bezpečné město to asi nebude 🙂 Jakýkoliv zákaz na držení zbraně pro „slušné občany“ jenom snižuje jenom možnost bránit sebe sama. Někdo s úmyslem ublížit nebo přepadnout si asi nebude pořižovat legální zbraň, jelikož i v Americe se jejich nákupy evidují (podle federálního zákona) a ověřuje se způsobilost dotyčného, který zbraň kupuje (beztrestnost, svéprávnost, věk apod.) u policie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..