Nový přehrávač, rychlejší web

Už asi 4 roky přesluhoval. Řeč je o starém přehrávači, který od jisté doby přešel na kompletně placenou verzi a já vlastně ani nevím, jak je možné, že pořád fungoval.

Asi před třemi lety do toho přišla aktualizace WordPressu, která zrušila prvek, díky kterému přehrávač fungoval, takže se přestalo s updaty, aby to fungovalo dál.

Navíc pluginy začaly vyžadovat lepší verzi PHP. Jenže když jsem udělal update, přehrávač opět odpadl.. A i kvůli němu byl web extra pomalý. No, stal se zázrak a našel jsem řešení, i když už to vypadalo, že free řešení neexistuje.

Všechny přehrávače zdarma tak nějak vůbec neřeší situaci, kdy byste chtěli externí titulky na video z YouTube. Jeden to zvládl, ale pro změnu se automaticky spouštěly i anglické titulky z YT. Krátce a jednoduše, byl to náročný týden zkoušení, testování a ladění. Nejsem programátor, takže mi to všechno zabralo určitě o dost víc času, ale je to konečně tady. Našel jsem totiž skript, který tohle umí (odkaz zde). Není to ideální, ale myslím, že to většinou nepoznáte. U některých starých videí nemusí jít titulky, protože jsou v jiném formátu. To budu muset poladit průběžně ručně.

Všem 20 věrným divákům děkuju a prosím všimněte si, že web konečně běhá sakra svižněji! 🙂 Jinak asi nic jiného nemám. Titulky budou přibývat dál. Kdyby něco, pište do komentářů.

Mohlo by tě ještě zaujmout:

Autor: Ajvngou

Překládám už nějakou dobu. Upozornění na jakoukoliv chybu v titulcích uvítám v kometářích. Taky streamuju.

6 komentářů k “Nový přehrávač, rychlejší web”

    1. Dalo, ale nebude. By mi to dojebalo odkazy a ja uz se s tim nechci zabývat. Na testovacím webu to akorát vedlo k problémům.

    1. Pod přehrávačem vpravo je tlačítko fullscreen. Je to omezení toho scriptu s titulky, takže to řeší takto. Ale za mě docela dobrý, protože na mobilu je to lehčí stisknout takhle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..